Açılış - Kapanış 7/24
Telefon +90543 866 66 07
e-mail: nobeltemizlikk@gmail.Com

Yapay Çiçekler Nasıl Temizlenir

Yapay Çiçekler Nasıl Temizlenir

Yapay Çiçekler Nasıl Temizlenir

Yapay çiçekler nasıl temizlenir konusu, özellikle ev dekorasyonunda bu ürünlere yer verenlerin dikkatini çekmektedir. Yapay çiçekler, ortamda yarattığı doğa esintisi sayesinde iç mekan dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarından biri olmuştur. Canlı çiçeklerin aksine gübreleme, sulama gibi ihtiyaçlarının bulunmaması sayesinde daha sık tercih edilmektedirler. Fakat yapay çiçeklerin tek gereksinimi titiz bir temizliktir.

Yapay çiçek temizliği çiçeğin yapıldığı malzemeye göre farklılık gösterebilmektedir. Siz de yapay çiçeğinize en uygun temizleme yöntemini seçerek çiçeklerinizin ömrünü uzatabilirsiniz. Böylece daha güzel bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Yapay Çiçekleri Temizleme Yöntemleri

Yapı malzemesinin gösterdiği farklılık yapay çiçekleri temizleme yöntemleri hakkında da farklılıklar meydana getiriyor. İşte en kullanışlı olan yapay çiçek temizleme yöntemleri:

  • Limon suyu kullanmak: Plastik çiçeklerinizin kirlerinden kurtulmak için kullanılabilecek en iyi yöntemlerden biri limon suyudur. Limon suyunun içerisinde bulunan sitrik asit sayesinde kirler kolay bir şekilde parçalanır. Çiçeğinizin tamamına limon suyu sıktıktan sonra bir eldiven yardımıyla kirleri ovalayın ve son olarak soğuk su ile durulayın.
  • Cam temizleyicisi kullanmak: Plastik çiçekleri kirden arındırmanın bir diğer yolu ise cam temizleyicisi kullanmaktır. Cam temizleyicisini yapay çiçeğinizin tamamına sıkın ve 30 dakika kurumaya bırakın.
  • Tuz kullanmak: İpek çiçek temizliği için oldukça kullanışlı bir yöntem olan tuz çiçek üzerindeki kirleri nazikçe aşındırır. Yapay çiçeğinizi bir torbaya koyun ve aynı torbaya birkaç kaşık tuz ekleyin. Sonrasında torbanın ağzını kapatarak sallayın ve tuzun, çiçeğinin yapraklarına ulaşmasını sağlayın. Tuz kullanmak istemeyenler alternatif olarak mısır unu da kullanabilir.
  • Bulaşık sabunu kullanmak: İpek çiçek temizliği için oldukça kullanışlı olan yöntemlerden bir diğeri ise bulaşık sabunu ile yıkamaktır. Oda sıcaklığındaki suya bulaşık sabunu ekleyerek çiçeğinizi yıkayın ve sonrasında nazik bir şekilde havluyla kurulayın.

Yapay Çiçekler Ne sıklıkla Temizlenmelidir?

Ortam her ne kadar temiz tutulsa bile yapay çiçekler yapıları gereği toz tutabilmektedir. Bu sebeple kirlenmelerini tamamen önlemek pek de mümkün değildir. Kirlenmenin kaçınılmaz olması yapay çiçekler ne sıklıkla temizlenmeli sorusunu da beraberinde getiriyor.

Yapay çiçeklerinin ilk günkü canlılığını koruyabilmelerini sağlayabilmek için haftada bir düzenli olarak temizlemek oldukça önemlidir. Bu sayede yapay çiçeğin ömrü uzar. Ayrıca ilk gündeki canlılığını koruyarak mekana hoş bir hava katar.

Call Now ButtonHemen Ara