Açılış - Kapanış 7/24
Telefon +90543 866 66 07
e-mail: nobeltemizlikk@gmail.Com

Tv, Laptop ve Telefon Nasıl Temizlenir?

Tv, Laptop ve Telefon Nasıl Temizlenir?

Tv, Laptop ve Telefon Nasıl Temizlenir?

Tv, laptop ve telefon nasıl temizlenir sorusuna doğru yanıtlar almak oldukça önemlidir. Diğer eşyaların aksine, yanlış bir temizleme aleti ya da yöntemi ile kolay bir şekilde bozulabilirler. Teknolojik aletlerin temizliği diğer eşyalara göre daha titiz ve daha dikkatli olunması gereken bir iştir.

Gündelik yaşantımızda oldukça sık kullandığımız eşyalardan biri olmaları nedeniyle bu aletler oldukça kir tutar. Doğru malzeme, temizlik yöntemleri ve uygulama sayesinde siz de teknolojik aletlerinizi kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Tv, Laptop ve Telefon Temizliği İçin Gerekli Malzemeler

Tv, laptop ve telefon temizliği için gerekli malzemeler çeşitlilik göstermektedir. Evinizde bulundurduğunuz veya kolaylıkla bulabileceğiniz bazı malzemeler sayesinde aletlere zarar vermeden onları tertemiz hale getirebilirsiniz. Kullanılacak malzeme temizlenmesi gereken teknolojik alete göre farklılık gösterebilir.

Temizlemek istediğiniz teknolojik alete uygun olan malzemeleri seçerek temizliğe başlayabilirsiniz. İşte ihtiyacınız olan malzemeler:

  • Mikrofiber bez
  • Kürdan
  • Pamuklu çubuk
  • Deterjanlı su
  • İzopropil alkol
  • Ekran temizleme solüsyonu
  • Yumuşak bir fırça

Bu malzemeler sayesinde evinizdeki bütün teknolojik aletleri kolay ve zararsız bir şekilde temizleyebilmektesiniz. Gündelik hayatta oldukça sık kullandığınız aletlerin tamamen hijyenik hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Tv, Laptop ve Telefon Temizliği Nasıl Yapılır?

Temizlenmesi gereken alete göre temizliğin küçük farklılıklar göstermesi tv, laptop ve telefon nasıl temizlenir sorusunu da beraberinde getirmiştir. İşte temizlemek istediğiniz alete göre uygulamanız gereken yöntemler:

Tv Temizliği

Tv temizliği sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli adımlardan bir tanesi kapalı ve soğuk olduğundan emin olmaktır. Sonrasında ekran temizleme solüsyonu ve mikrofiber bez ile ekranın temizleyebilirsiniz. Dilerseniz pamuklu çubuk yardımıyla ulaşmakta zorlandığınız detayları temizleyebilirsiniz.

Laptop Temizliği

İlk olarak bilgisayarınızı ters çevirerek klavye aralarına kaçmış kırıntıların dökülmesini sağlamalısınız. Sonrasında ise izopropil alkol ve mikrofiber bez yardımıyla bilgisayarınızı silebilirsiniz. Bu hem inatçı lekeleri çıkarmanızı hem de bilgisayarınızı dezenfekte etmenizi sağlar.

Telefon Temizliği

Bu işlem için ilk olarak mikrofiber bez ile telefonunuzu silin. Bu yağ lekeleri ve tozlardan arınmayı sağlayacaktır. Sonrasında ekran için ekran temizleme solüsyonu kullanabilir, diğer kısımları ise antibakteriyel bir ıslak mendille temizleyebilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Ara