Açılış - Kapanış 7/24
Telefon +90543 866 66 07
e-mail: nobeltemizlikk@gmail.Com

Vantilatör Nasıl Temizlenir?

Vantilatör Nasıl Temizlenir?

Vantilatör Nasıl Temizlenir?

Vantilatör nasıl temizlenir? Bu soruya cevap vermeden önce sayın okurlarımız, sizlere birkaç farklı şeyden bahsetmek istiyoruz. Özellikle yaz ve bahar aylarında sıklıkla kullandığımız vantilatörler, temizlik yapılması gereken ürünlerdir. Fakat kış aylarına geldiğimizde vantilatörler temizlik açısından ihmal edilmektedir. Sonrasında bu aletler tekrardan kullanılmak istediklerinde, kirli oldukları için sağlık sorunlarına sebep açabiliyor.

Neden hiç merak ettiniz mi? Çünkü kış aylarında temizliği ihmal edilen vantilatörler kendi üzerlerinde toz birikintilerine ev sahipliği yapıyorlar. Bu tozlar ise uzun süre sonra tekrar çalıştırılınca havaya karışıyorlar. Sizlerde bu tozları hava karışmasından dolayı ister istemez solumak zorunda kalıyorsunuz. Unutmayın ki temizliği ihmal etmek, sağlığımızı da ihmal etmek anlamına gelir! Vantilatörler için temizlik konusuna gelelim. Keyifli okumalar dileriz.

Vantilatör Temizlerken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Vantilatör temizliği oldukça önemlidir. Vantilatör temizlerken dikkat edilmesi gereken faktörler arasından önemli alanlardan biri ise kısa aralıklarla sürekli olarak temizlenmesidir. Eğer eliniz vantilatörlerin bazı bölgelerine yetişmiyor ise diş fırçası yardımıyla bu bölgeleri rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Temizliğe başlamadan önce lütfen aleti fişten çıkarınız. Kullanım kılavuzunu okuyarak vantilatörün temizliği ve bakımı konusunda uyarıları dikkate alınız. Temizlik için vantilatörünüzün korumasını uygun bir ekipman ile açınız.

Öncelikle çıkardığımız korumayı antibakteriyel sabun veya jel yardımıyla silelim. Ardından aynı işlemi vantilatörümüzün pervaneleri için uygulayalım. Sizlere tavsiyemiz temizlik işlemini yaparken mikrofiber bir bez ile yapmanız olacaktır. Kesinlikle deterjan gibi aşındırıcı maddeleri ürün sağlığı açısından tercih etmeyiniz. Yıkama ve temizlik işleminiz bittiyse eğer sıra kurutma ve durulama işlemine gitti. Tüm parçaların durulamasını iyice yaptıysanız eğer, kurutmaya başlayabilirsiniz. Artık temizlik bitmiştir. Vantilatörümüzü söktüğümüz gibi takalım ve kullanmaya başlayalım. Ayak kısmını temizlemeyi de unutmayınız.

Vantilatör Neden Temizlenir?

Hiç merak ettiniz mi? Vantilatör neden temizlenir? Vantilatörler uzun süre kullanılmamasının ardından kendi üzerlerinde toz biriktirirler. Bu tozlar uzun süre sonra vantilatör kullanıldığında havaya karışarak insan sağlığı açısından tehlike yaratır. Çünkü bizler havaya karışan bu tozları solunum yolu ile ister istemez soluruz. Sağlığımız açısından bu konuya dikkat edelim ve vantilatörümüzü sık sık temizleyelim sayın okurlarımız.

Call Now ButtonHemen Ara