Açılış - Kapanış 7/24
Telefon +90543 866 66 07
e-mail: nobeltemizlikk@gmail.Com

Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Spor ayakkabı nasıl temizlenir sorusuna yanıt olarak makinede yıkama fikrini duymuş olabilirsiniz. Her ayakkabı makinede yıkanmak için uygun yapıya sahip değildir. Bu nedenle bu soruyu biz sizin için yanıtlayacağız. Gündelik hayatın vazgeçilmezi olan spor ayakkabılar, oldukça sık kullanıldığından düzenli temizliğe ihtiyaç duymaktadır.

Spor ayakkabı temizliği için birbirinden farklı aletler ve yöntemler mevcuttur. Ayakkabılarınızın ömrünü uzatmak için düzenli olarak temizlemek oldukça önemlidir.  Siz de evinizde bulabileceğiniz malzemelerle kolay bir şekilde spor ayakkabılarınızı temizleyebilirsiniz. Böylece ayakkabılarınız ilk günkü parlaklığına ulaştırabilirsiniz.

Spor Ayakkabı Temizliği İçin Gerekli Malzemeler

Spor ayakkabıları makineye atarak temizlemek yaygın kullanılan bir yöntem olsa da ayakkabıyı oldukça yıpratmaktadır. Bu nedenle evde kolayca bulabileceğiniz malzemeler, ayakkabının ömrünü uzatma ve hijyenini sağlama konusunda oldukça yararlıdır.

Spor ayakkabı temizliği için gerekli malzemeler oldukça çeşitli olabilmektedir. Siz size en uygun olanı seçerek anında ayakkabılarınızı temizlemeye başlayabilirsiniz. İşte ayakkabı temizliği için kullanabileceğiniz malzemeler:

 • Yumuşak fırça
 • Peçete
 • Islak mendil
 • Gliserin
 • Sirke
 • Karbonat
 • Beyaz diş macunu
 • Cif
 • Diş Fırçası
 • Özel temizleyiciler

Bu malzemelerden dilediğinizi kullanarak ayakkabılarınızın yeni gibi bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Spor Ayakkabı Temizliği Nasıl Yapılır?

Spor ayakkabı temizliği nasıl yapılır sorusunun cevabı oldukça basittir. Spor ayakkabılarınızı tertemiz hale getirebilmek için uygulamanız gereken birkaç adım ve püf nokta vardır. Ayakkabınızın durumuna bakarak gerekli olan malzemeleri bir araya getirin. Sonra da size göstereceğimiz adımları uygulayın. Bu sayede ayakkabılarınız oldukça temiz ve yeniymiş gibi görünecek.

İşte temizlik sırasında yapılması gerekenler:

 1. İlk olarak ayakkabılarınızı ıslak mendille silin. Böylelikle kirin büyük bir çoğunluğundan kurtulmuş olursunuz.
 2. Tedarik edebildiğiniz malzeme ve yumuşak uçlu bir fırça yardımıyla ayakkabınızın bütün yüzeylerini fırçalayın. Sonrasında peçeteyle silerek lekelerin çıkıp çıkmadığına bakabilir, dilerseniz fırçalama işlemi tekrarlayabilirsiniz.
 3. Eğer küf lekelerinden şikayetçiyseniz küf lekelerinin olduğu bölgeye gliserin sürün.
 4. Ayakkabının iyice durulandığından emin olun. İyi durulama yapılmaması ayakkabıya zarar vererek ömrünü azaltır.
 5. Ayakkabılarınızı açık bir alanda kurumaya bırakın.

Uygulayacağınız bu adımlar sayesinde spor ayakkabılarınızı tertemiz bir hale getirebilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Ara